دیتااینتری (محتوا گذاری)

وبمستری و مدیریت سایت

بسیاری از سازمان ها / شرکت ها و موسسات صاحب سایت , ضمن بهره مندی از سایت های دینامیک قابل بروزرسانی و با وجود اهمیت قایل شدن برای هویت اینترنتی خود , به علت مشکلاتی از قبیل عدم یافتن فرصت کافی برای بروزرسانی سایت , عدم وجود نیروهای دارای تخصص کافی برای کار با سایت و یا به دلایل دیگر , تا کنون و شاید هیچگاه موفق به مدیریت و بروزرسانی شایسته سایت وب خود نشده اند و با وجود گذشت زمان طولانی از راه اندازی سایت , انتظاراتی که از سایت وب خود داشته اند را محقق نیافته اند . ارائه سرویس وبمستری از سوی شرکت داده ورزان , یعنی عهده دار شدن کامل فرایند مدیریت سایت , به معنای آسوده شدن خیال صاحبان سایت از رسیدن به پایگاه وبی شایسته شأن ایشان است .

ویراستاری متون و محتوای سایت و چینش و ساختاربندی اطلاعات

در این سرویس، ابتدا اطلاعات ، از صاحبان سایت دریافت می شود ، در مرحله بعد اولویت این اطلاعات و تعیین بخش هایی که باید وارد سایت شود صورت می گیرد. فرمتی که اطلاعات منتخب باید بیابند تعیین شده و اطلاعات غیر دیجیتال دیجیتال می گردند . پوشش دادن جامع موضوع یک سایت , علاوه بر اینکه به معنای ارائه خدمات و اطلاعات بیشتر به مخاطبان سایت است به معنای توجه بیشتر موتورهای جستجو و کسب جایگاه مطمئنتر و پایدارتر در فهرست نتایج می باشد . در این سرویس , اطلاعاتی که قبلا وارد سایت شده اند ویرایستاری می شوند . غلط های املایی و انشایی مرتفع شده , مفاهیم معنایی اصلاح می گردد . در ابتدا اطلاعات خلاصه ارائه می شود و کاربر می تواند با کلیک روی لینک به مطلب تفصیلی , مطلب کامل را در صورت علافه مطالعه نماید . چینش مطالب در جای خود با رعایت قانون حداکثر ۲ کلیک برای رسیدن به مطلب دلخواه .

فرمت دهی مطالب و تنظیم پارامترهای شیوه نامه آبشاری سایت (css) و پوشش گرافیکی سایت

ویرایش مطالب و متون سایت جهت فرمت دهی متون , مشخص کردن عبارات دارای تاکید بصورت بولد , ایتالیک یا آندرلاین , تنظیم سایز متون بر اساس میزان اهمیت , تنظیم زیبایی و خوش فرمی متون , استفاده از عکس های مرتبط با متن , برقراری لینک های داخلی و خارجی در متون برای ناوبری کاربر بین صفحات , تنظیم پارامترهای شیوه نامه آبشاری جهت متحد الشکل کردن فرمت ها در تمامی صفحات تا تمامی تیترها , زیر تیتر ها , متون عادی , لینک ها و … در تمامی صفحات فرمتی واحد و چشم نواز داشته باشد . تعیین رنگ بندی کلی مطالب سایت بصورتی هماهنگ با طرحبندی و رنگبندی لوگو و ساختار سایت , استفاده از تکنیک های html مانند عکس پس زمینه , گرادیانت , خصوص افقی , جدول بندی , لایه بندی , پنهان سازی و همچنین استفاده از تکنیک های جاوا اسکریپت برای افکت دهی و زیباسازی متون تاکیدی , استفاده از تصاویر متحرک , انمیشن های فلش برای زیبا سازی مطالب یا پوشش دادن تبلیغات سایت و بنرهای تبلیغاتی . هدف از ارائه این سرویس زیبا سازی , چشم نوازی و جذب نگاه و نظر کاربران می باشد.

 

 

مدیریت تعاملات سایت با کاربران و نظارت بر کاربران

یکی از ویژگی های رسانه وب , دو سویه بودن آن است . یعنی علاوه بر ارائه اطلاعات به کاربران , امکان دریافت اطلاعات از ایشان نیز وجود دارد . هدف از ارائه این سر.یس جلب مشارکت بیشتر کاربران در بروزرسانی سایت , اطلاع و ارتباط بیشتر صاحبان سایت از کاربران , بازدیدکنندگان و مخاطبان و همچنین پوشش دادن بعشی یا تمامی امور کاری سازمان بصورت تحت وب است . ایجاد های نظرسنجی مختلف در مورد سازمان یا خود سایت , ایجاد انواع فرم های الکترونیک روی سایت و اتصال به بانک اطلاعاتی و یا ایمیل به عنوان فرم استخدام , دریافت انتقاد/پیشنهاد , برگزاری مزایده/مناقصه , برگزاری مسابقه تحت وب , برگزاری آزمون تحت وب , فرم سفارش کالا/خدمات , فرم ارتباط با ما , فرم درخواست پشتیبانی , فرم ارسال سوال و … . همچنین بررسی ایمیل های info , پاسخ دهی مناسب و به موقع ایمیل ها , طبیقه بندی و خلاصه سازی ایمیل ها و ارسال آنها برای صاحبان سایت تا پاسخ مقتضی را بدهند . همچنین نظارت بر بازدیدکنندگان سایت , آمار بازدید روزانه , بازدید از هریک از صفحات سایت , گزارش های دسته بندی مخاطبان سایت از نظر کشور , ملیت , زبان , کامپیوتر , ساعت و زمان و …

 

 

دیجیتال کردن اطلاعات غیر دیجیتال و تبدیل داده ها به فایل های کامپیوتری

 

در این سرویس , اسناد کاغذی شامل عکس ها,مدارک و اسناد اسکن شده به فرمت های استاندارد jpg. و gif. برای استفاده در وب تبدیل می شوند. همچنین اطلاعات صوتی به فرمت های استاندارد و کم حجم ra. و mp3. تبدیل می شود . همچنین فیلم های ویدیویی به فرمت های استاندارد و بهینه mpg. و wmf. تبدیل می شود . همچنین اسناد مکتوب متنی که می بایست وارد بانک اطلاعات شوند , یا ocr (تبدیل عکس به متن از طریق تشخیص هوشمند نوشته های درون عکس) شده و بصورت نرم افزاری تبدیل به متن کامپیوتری می شوند و یا توسط تایپیست های ماهر و تنددست شرکت , تایپ شده بصورت فایل های txt. ذخیره می گردد . در نهایت اطلاعات دیجیتال تولید شده , آماده استفاده در فاز بعدی می باشد .
بازبینی , خطایابی و رفع مشکل اطلاعات دیجیتال شده و وارد کردن آن به بانک اطلاعاتی سایت
در این سرویس , اطلاعات دیجیتال شده توسط تیم کنترل کیفی , مورد بازبینی واقع می شوند تا اشکالات آنها مشخص و مرتفع گردد .ترمیم عکس های اسکن شده در فتوشاپ , ادیت و ویرایش فایل های صوتی و تصویری دیجیتال شده و رفع ایرادهای املایی و انشایی یا غلط های تایپی متون تایپ شده از وظایف تیم بازبینی خواهد بود . در نهایت اطلاعات دیجیتال کنترل کیفی شده آماده استفاده در فاز بعدی و درج در سایت وب می باشد . اطلاعات دیجیتال با فرمت کامپیوتری بصورت offline و یا online به بانک اطلاعاتی سایت وارد می شوند . این اطلاعات در قالب جداول بانک های اطلاعاتی و دائرة المعارف های اینترنتی آپلود می شوند تا سپس از طریق سایت قابل جستجو باشند .